puntíkovánky® farma

— český originál z Valašska
— montessori pomůcka
— rozvíjí motoriku, mozek, pozornost a trpělivost
— originál
— vhodné od 3 let

Fufova zvířátka děti nevybarvují, nevymalovávají, ale puntíkují. A puntíkovat zvládnou už děti od 3 let — s fufovými speciálními puntíkovacími válečky — punťoky — je to velmi jednoduché a hlavně zábavné.

545,00 Kč

POPIS

14 zvířátek z farmy čeká, až jim třeba právě vaše děti, barevnými puntíky, vdechnou život. Každému zvířátku mohou děti při puntíkování vymyslet jméno a jeho vlastní příběh a vytvořit i specifickou povahu (medvěd může být starý bručoun, a mýval starý dobrý vtipálek).

Můžete si pak s dětmi povědět, co jednotlivá zvířátka obvykle jí nebo, co je pro ně typické.

A až budou nakonec všechna zvířátka vypuntíkovaná, mohou si děti obrázky vystavit, třeba i zarámovat, a každý den vymýšlet nové a nové příběhy z lesa. Obrázek také mohou ozdobit věnováním a věnovat například tátovi, babičce nebo kamarádovi ve školce.

Zábavnou formou učí děti vnímat barvy, jejich odstíny a míchání

Punťoky - puntíkovací válečky - které v Puntíkovánkách nahrazují štětce, pastelky, fixy, a další, si děti zcela jistě zamilují a stanou se jejich novými oblíbenými výtvarnými nástroji.

Vhodné pro děti od 3 let — obsahuje malé části.


OBSAH BALENÍ

14 listů A4 (kreslící karton 250g - velmi kvalitní a tvrdý, vydrží i větší množství vodové barvy) + 3 základní dřevěné válečky (průměr 10/14/18mm). Reliéfní punťoky — dřevěné válečky lze samostatně dokoupit.

Zvířátka: oslík, králík, husa, slepice, kohout, beran, koza, kravička, prase, koník, ovečka, kočka i myška a pes

Baleno v originální kartónové krabičce. 

JAK PUNTÍKOVAT?

Zvířátka mají těla poskládaná ze samých puntíků. Ty jsou předkresleny jako světle šedé kružnice o třech různých průměrech (10 mm, 14 mm a 18 mm).

Součástí balení PUNTÍKOVÁNEK jsou proto 3 dřevěné válečky - punťoky - daných průměrů (tedy 10/14/18 mm), které nahrazují štětec.

Punťoky jsou vyrobeny ručně z javorového dřeva. Jsou vybroušeny do hladka, nejsou lakovány ani jinak upravovány a z jedné strany (puntíkovací) jsou opatřeny českou certifikovanou pěnovkou, která výborně přenáší barvu. Každý punťok je navíc právě díky pěnovce barevně odlišen pro snažší rozlišení tří různých velikostí - průměrů.

PUNTÍKOVÁNÍ má navíc výborný efekt - první puntík, hned po namočení, je nejtmavší, každý další je světlejší a světlejší... děti si tak jednoduše začnou uvědomovat nejen základní barvy ale i jejich odstíny.

Výhodou vodových barviček je, že rychle zasychají, každý puntík se tak dá navíc překrýt dalším, klidně v jiné barvě, čímž vzniknou další a další odstíny.

Děti se tak mohou naučit, jaká barvička vznikne například smícháním modré a žluté, jaká, když červenou překryjeme žlutou.

Punťoky jsou navíc téměř nezničitelné a tak dětem zůstanou i po vypuntíkování - mohou je použít k dalšímu tvoření.

Součástí PUNTÍKOVÁNEK je i plakátek se všemi zvířátky a cvičný list, na kterém si mohou děti puntíkování vyzkoušet.


PRODUKTY